0 Produkt : 0,00 €
Váš košík je prázdny!
Produkty Cena

Ako nainštalovať bezpečnostný kamerový systém

Montáž bezpečnostných kamerových systémov sa dá zvládnuť aj bez pomoci profesionálnych firiem. Kamerový systém na prvý pohľad možno len tak zložito vyzerá, no jeho montáž s komponentov nie je veľmi náročná a zvládne ju každý domáci kutil.

V zásade to nie je o nič zložitejšie ako zapojenie televízora a videa. Ide len o priame prepojenie jednotlivých kamier s DVR boxom, monitorom a elektrickým napájaním a inštalácia je dokončená. Niektoré Kamerové systémy, ako napríklad Digitálny kamerový systém SECURIA nepotrebujú zvlášť elektrické napájanie kamier. Tieto kamery sú napájané priamo cez ethernetový kábel, ktorý zároveň prenáša aj obrazové údaje z kamery.

Obrázok znázorňuje schématické zapojenie bežného kamerového systému

Náradie potrebné na inštaláciu

Na inštaláciu káblov ku kamerám a uchytenie samotných kamier je potrebné nasledovné náradie.

  • vŕtačka
  • šraubovák
  • sada vrtákov do steny

Bezpečnostné kamery: sa upevňujú na pevný podklad (stenu, strop ...) Smer snímania si nastavíte otočným držiakom. Kamery majú dva, alebo jeden konektor. Ak má kamera dva konektory, jeden z nich slúži na napájanie kamery elektrickým prúdom a druhý na prenos obrazu a dát. V prípade kamery s jedným konektorom je napájanie a dáta vedené jedným káblom.

DVR box: nevyžaduje zložitú montáž. Inštaluje sa podobne ako domáci DVD prehrávač.

Pripojenie komponentov kamerového systému: kamery sa pripájajú priamo k dvr boxu do určených konektorov. Pri analógových systémoch koaxiálnym káblom a pri digitálnych ethernet káblom, alebo cez wifi. Po pripojení všetkých kamier sa napoja ostatných periférie ako je pc myš, monitor, usb disk atď. Nakoniec sa DVR box napojí do elektrickej siete.

Zprevádzkovanie systému: taktiež nie je zložité. Po spustení systému sa automaticky zobrazí obraz z kamier. Stačí si už len nastaviť požadované funkcie a parametre ako napríklad kvalitu záznamu, detekciu pohybu, alarm. Ak máte systém pripojený do internetovej siete, do príslušných mobilných či PC aplikácií zadáte prihlasovacie údaje do systému a následne si môžete prehliadať obraz z kamier na mobilných zariadeniach a na PC.

Kontakt

Adresa Prevádzky. Na tejto adrese si môžete zakúpený tovar prevziať osobne.

  • Ružová 19, 946 51 Nesvady
  • +421 948 556 554
Partneri: