0 Produkt : 0,00 €
Váš košík je prázdny!
Produkty Cena

Ako vybrať kameru do auta

Ak chceme aby bol záznam nasnímaný auto kamerou v čo najlepšej kvalite, mali by sme pred nákupom auto kamery zamerať našu pozornosť na niektoré dôležité parametre kamery ovplyvňujúce kvalitu záznamu a samotné používanie kamery.

1. Rozlíšenie obrazu

Táto hodnota sa uvádza v pixeloch. Čím väčšia hodnota, tím je obraz kvalitnejší.

2. Uhol záberu

S väčším uhlom záberu zachytíte väčšiu časť okolia. No má to aj svoje nevýhody. Čím väčší uhol záberu, tým je kvalita obrazu nižšia. Keďže nasnímaný obraz je väčší než pri menšom uhle pri rovnakom počte pixelov ( rozlíšení ).

3. Počet zaznamenaných snímkov za sekundu

Na plynulé prehrávanie videa, by malo video mať minimálne 25 snímkov za sekundu. Lepšie kamery umožňujú zaznamenávať video s frekvenciou 30, alebo 60 snímkov za sekundu.

4. Kompresia videa

Momentálne najkvalitnejší kodek na kompresiu videa je H.264. Oproti MPEG-2 znižuje nároky na prenos dát 2 až 3 násobne pri zachovaní kvality obrazu.
Ďalšie parametre, ktoré síce priamo neovplyvňujú kvalitu záznamu, no zvyšujú komfort používania a v niektorých prípadoch môžu byť kritériom pre daný typ kamery.

  • Automatické aktivovanie záznamu: Ak sa náhodou neviete rozhodnúť medzi dvoma kamerami a jedna z nich túto funkciu obsahuje, táto možnosť môže byť rozhodujúcim kritériom pri výbere auto kamery. Ak by ste zakaždým mali aktivovať záznam manuálne, asi by vás to po čase prestalo baviť a skôr či neskôr by ste kameru odložili niekde do odkladacieho priestoru v aute.
  • Možnosť manuálneho nastavenia uzamknutia záznamu: Video v auto kamerách sa väčšinou zaznamenáva v tzv. slučke. To znamená, že keď sa kapacita záznamového média zaplní, systém automaticky premazáva staršie nahrávky. Ak si chcete niektorú z týchto nahrávok zachovať , môžete tak vďaka tejto funkcii nahrávku manuálne uzamknúť a systém ju nepremaže.
  • GPS lokátor: Umožňuje vložiť do záznamu aktuálnu rýchlosť a polohu s následným zobrazením na mape. Táto funkcia by mohla byť užitočná pre firmy na monitorovanie vykonaných jázd.

Celú ponuku auto kamier nájdete u nás

Zobraziť autokamery

Kontakt

Adresa Prevádzky. Na tejto adrese si môžete zakúpený tovar prevziať osobne.

  • Ružová 19, 946 51 Nesvady
  • +421 948 556 554
Partneri: